Bestyrelsen

Bestyrelsen er roklubbens daglige ledelse og er valgt på seneste generalforsamling.

Adresseændringer kan meddeles til klubbens sekretær eller kasserer

Du er naturligvis velkommen til at kontakte bestyrelsen.

Fælles mail for bestyrelsen er bestyrelse@roklubben-aegir.dk

Hvis du ved hvilket udvalg du skal bruge kan du kontakte bestyrelsesmedlemmer direkte, ellers er du velkommen til at bruge e-mail adressen eller ringe til formanden John Kløve kjær tlf: 21 71 72 64

Roklubben Ægirs bestyrelse er sammensat på følgende måde:

Forretningsudvalg

John

Formand
John Kløve Kjær
Tidselbakken 42
9310 Vodskov
Tlf.: 21 71 72 64
formand@roklubben-aegir.dk

Heidi

Sekretær/næstfomand
Heidi Gjesing Andersen
sekretaer@roklubben-aegir.dk

Anders

Kasserer
Anders Winther Ægidiussen
Saltholmsgade 2,2
9000 Aalborg C
kasserer@roklubben-aegir.dk

Øvrig bestyrelse

Anne

Best. medlem/Kaproningsformand
Anne Trindkær Nissen
Færøgade 51, 3. tv
9000 Aalborg
Tlf.: 42 43 27 36
kaproning@roklubben-aegir.dk

Jeppe

Best. medlem
Jeppe Borup

Udvalg i Ægir

Hus: hus@roklubben-aegir.dk

Materiale: materiale@roklubben-aegir.dk

Instruktioninstruktion@roklubben-aegir.dk

Træning og sportsroningtraening@roklubben-aegir.dk

MTU: motion@roklubben-aegir.dk

Kaproning og ungdom: kaproning@roklubben-aegir.dk

Festudvalg kontaktformand@roklubben-aegir.dk

Roklubben Ægir